-5 0 +5
pl en de
Wtorek, 06.12.2011     
16:18:22

Członkowie ŚIT

 

 

Atrakcje turystyczne

 

ENERGYLANDIA w Zatorze to pierwszy prawdziwy i największy w Polsce rodzinny park rozrywki. Na ogromnej przestrzeni znajduje się  około 60 różnego rodzaju nowo- czesnych i zaawansowanych urządzeń oraz atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Nasz Park jest miejscem, w którym rodzice nie muszą pilnować swoich pociech, tylko razem z nimi spędzać niezapomniane chwile, a czas upłynie im na zabawie oraz wspólnej podróży do świata baśni i fantazji, świata magicznych przeżyć i niezwykłych doznań.

 

biuro@energylandia.pl          www.energylandia.pl

 
 

 

„MARINA GLIWICE” to przystań motorowodna i sklep żeglarski, oferujący możliwość wypożyczenia kabinowych łodzi motorowych do rejsów samodzielnych lub z naszym sternikiem po Porcie, Kanale Gliwickim oraz Odrze. Dysponujemy motorówkami w wersjach o mocach silnika wymagających oraz niewymagających uprawnień do kierowania. Zapraszamy na niezapomniane rejsy z muzyką na żywo oraz rejsy kulinarne na teren Portu Gliwice.
 
608 010 383 (Marinofon)        www.marinagliwice.pl
 
 
 
 
 
 

 

„Stateczek Turystyczny Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego” w Czernichowie to  przystań na Zaporze Tresna koło Żywca. Oferujemy Państwu wypożyczalni sprzętu wodnego: rowerki, kajaki, łódki, sprzęt wędkarski oraz prawie godzinny rejs po Jeziorze Żywieckim. Do dyspozycji klientów mamy również hotel oraz restauracje. Zapraszam. Robert Dusza.
 
robert200@vp.pl                   www.nazaporze.pl

 

Biura podróży   


 

 

Przedsiębiorstwo Usługowo -Turystyczne "EKO TOUR" w Katowicach działa na rynku z sukcesem od 1991 roku. Touroperator, specjalizujący się w imprezach autokarowych w kraju i za granicą. Podstawy działalności "Eko Tour" to wycieczki, wczasy, wyjazdy biznesowe, wyjazdy integracyjne, kolonie oraz obozy młodzieżowe. Bogaty bagaż doświadczeń owocuje fachowym i rzetelnym przygotowaniem każdej imprezy. Z usług biura korzystają zakłady pracy oraz klienci indywidualni zadowoleni z ciekawych programów i fachowej obsługi.
 
biuro@ekotur.com.pl             www.ekotour.com.pl  
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"TURYSTA" Katowice specjalizuje się w wyjazdach do Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także Włoch, Chorwacji i na Węgry. Oferujemy podróże muzyczne do takich miejsc jak Opera w Wiedniu, Budapeszcie, Berlinie. Od 20 lat organizujemy cieszący się dużym uznaniem Zjazd Krystyn, w którym co roku bierze udział około tysiąca imienniczek.

 
turysta@turysta.katowice.pl   www.turysta.katowice.pl  
 
 
Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach powstał 30.04.1922 roku. Od lat rozszerzamy zakres naszych usług, co przekłada się na liczne wycieczki zagraniczne, jakie mogą Państwo znaleźć w  ofercie. Naszą specjalnością są imprezy krajowe, dlatego zabierzemy Państwa w wyjątkowe i urokliwe zakątki Polski. Naszą wiarygodność potwierdza członkostwo w Śląskiej Izbie Turystyki, Śląskiej Organizacji Turystycznej, ale przede wszystkim szerokie grono usatysfakcjonowanych i lojalnych klientów.
 
pttk@pttk.katowice.pl            www.pttk.katowice.pl
 
 

 

 

 

 

 

Biuro Turystyczne „LUBATUR” w Będzinie - Anny i Roberta Lubomskich zapraszają na wczasy, kolonie i obozy, zielone szkoły, wycieczki szkolne, szkolenia, konferencje i turnusy rehabilitacyjne. We własnych ośrodkach wypoczynkowych „Diuna” w Jastrzębiej Górze, Darłówku i Łebie czekają na wymagających gości w różnych grupach wiekowych wygodne pokoje, klimatyzowane jadalnie, oferujące smaczne domowe posiłki, przygotowane przez wykwalifikowany personel.
 
lubatur@lubatur.com.pl          www.lubatur.com.pl

 

 

 
 

 

Biuro Podróży "JUVENIA2000" w Sosnowcu, obecne jest na rynku od 28 lat. Biuro organizuje imprezy, kolonie, obozy, zielone szkoły, zimowiska, wczasy, wyjazdy sylwestrowe, szkolenia z dojazdem, wycieczki, oferuje ubezpieczenia, bilety autokarowe, bilety lotnicze, promowe, świadczy usługi pilotażu i przewo-dnictwa. Zapraszam, Tomasz Kapkowski.
 
juvenia2000@o2.pl                www.juvenia2000.pl
 

 

 

 

 

 

 

 

INDEX Biuro Podróży Sp. z o.o. Sp. k.
Jesteśmy zespołem ludzi, którzy łączą wiedzę z doświadczeniem i pasję z przyjemnością. Naszym celem jest ciągły rozwój, a pracę traktujemy jako misję. Jesteśmy krajowym liderem w zakresie organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży, wycieczek objazdowych oraz imprez integracyjnych (co roku wyjeżdża z nami 60 tys. osób). Naszą najlepszą rekomendację stanowią wierni klienci, z którymi wielokrotnie pracujemy przy kolejnych projektach. Ich satysfakcja to także argument dla Państwa, że współpraca z nami to najlepsze rozwiązanie z możliwych.
 
biuro@indexpolska.com.pl       www.indexpolska.com.pl

 

 
 

 

Polski Związek Motorowy Okręgowe Biuro Turystyki w Katowicach oferuje imprezy autokarowe i dla zmoto-ryzowanych niemal na całym świecie, imprezy objazdowe, noclegi tranzytowe, wczasy krajowe. Sprzedajemy winietki, dokumenty międzynarodowe niezbędne w ruch turystycznym i samo-chodowym, bilety promowe, prowadzi własny kantor. Biuro udzieli szczegółowych informacji - niezbędnych dla zmotoryzowanych podróżników i turystów. Szerokiej drogi życzy Państwu PZMOT.

turystyka@pzmot.katowice.pl  www.pzmot.katowice.pl

 

 
 

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „VITA"s.c. w Gliwicach jako biuro turystyczne zajmuje się świadczeniem usług dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych od 1993 roku. Jego właściciele, mgr Grzegorz Kaban oraz Krzysztof Ziaja, skupiają się na wypoczynku letnim, zimowym, zielonych szkołach i wycie-czkach przedmiotowych.

 

biuro@vita-turystyka.pl         www.vita-turystyka.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro „TANGO-TOUR" Touroperator & Travel Agency w Katowicach jest rodzinnym biurem podróży działającym na polskim rynku od 1993 r. Wychodząc z założenia, iż wąska specjalizacja owocuje wyższą jakością usług, od 22 lat koncentrujemy się na organizacji szerokiego wachlarza imprez turystycznych do krajów basenu Morza Śródziemnego, w tym głównie Turcji, Chorwacji, Grecji oraz Włoch. Naszą specjalnością są imprezy objazdowe po całej Europie.
tangotour@tangotour.com.pl  www.tangotour.com.pl
 
Biuro Turystyki i Rekreacji „WAGABUNDA” w Częstochowie działa na rynku od 1991 roku. Organizujemy wczasy wypoczynkowo-lecznicze na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii. Posiadając dobrze przygotowaną kadrę pilotów i przewodników, doskonale znających się na historii, kulturze, folklorze i zwyczajach danego kraju, organizujemy również wycieczki objazdowe lub pobytowo-objazdowe. Jesteśmy założycielami ITRP. Barbara Lankamer.
 
Tel. 516 624 218                  bgwagabunda@gmail.com
 
 
Biuro Turystyczne ANDRETOUR Andrzej Janota działa dla Państwa nieprzerwanie od 1991 roku w Radzionkowie. Biuro organizuje wycieczki szkolne, wycieczki grupowe, wycieczki po Polsce oraz pielgrzymki.
 
info@andretour.pl                 www.andretour.pl
 
 
 
 Centrum Turystyki „OŚWIATA” Katowice jest organizatorem wypoczynku dla dzieci i dorosłych, właścicielem Ośrodka Kolonijno-Wczasowego „Słoneczko” w Łebie. Jeśli szukają Państwo sprawdzonych oraz interesujących obozów czy kolonii dla swoich dzieci,  to zdecydowanie bardzo dobry wybór. Specjalizujemy się także w organizacji wycieczek szkolnych, zielonych szkół, wycieczek firmowych, aktywnych weekendów, wyjazdów szkoleniowych dla nauczycieli.
 
turystyka@oswiata.slask.pl   www.wakacjezoswiata.pl
 
 

Biuro Podróży Rzemyk Travel działa od 1992 roku. Zatem od prawie 25 lat mamy przyjemność prezentować Państwu swoje propozycje wyjazdów turystycznych, obsługiwanych przez sprawdzone i nowoczesne autokary, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Posiadamy koncesję na wyjazdy zagraniczne. Doświadczenie pozwala nam stworzyć ofertę nawet dla najbardziej wymagających klientów. Proponujemy szeroką gamę wycieczek, wczasów, przejazdów i ubezpieczeń. Pomocą zawsze służą nasi doradcy obecni w każdym Biurze Podróży Rzemyk Travel w Tarnowskich Górach, Krakowie, Zbrosławicach.

 biuro@rzemyktravel.pl              www.rzemyktravel.pl

 

Turystyka-Fotografika-Wydawnictwo „ED-FEL" Edward Wyżgoł
 
TURYSTYKA: programowanie i pomoc w organizacji wycieczek, pilotaż, przewodnictwo.
FOTOGRAFIA: wydawnicza, reportażowa, reklamowa.
WYDAWNICTWO: książki, widokówki, foldery, broszury, plany i mapy. 
Zapraszam do biura w Nakle Śląskim, ul. Dworcowa 32.

 edfel.naklo@gmail.com         www.edfel.pl

 

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „HALINA" w Rudzie Śląskiej od wielu lat organizuje pielgrzymki, w których biorą udział uczestnicy z całej Polski. Na naszej stronie widnieje wiele informacji dotyczących miejscowości pielgrzymkowych, terminów, programów wyjazdów oraz kosztów i świadczeń, jak również porad praktycznych.

 
 
 
 
 
 Biuro Turystyczne „Kulig Travel” (wcześniej Sindbad Max) w Katowicach jest obecne na polskim rynku od 1992 roku. W ciągu tych lat zdobyliśmy zaufanie tysięcy klientów. To właśnie oni, zadowoleni i wypoczęci, są najlepszą gwarancją satysfakcji z uczestnictwa w organizowanych przez nas wyjazdach. Biuro Kulig Travel specjalizuje się w organizacji wczasów krajowych, wycieczek po Polsce i Europie, a także turystyce dziecięco-młodzieżowej: zielonych szkołach i wycieczkach szkolnych.
 
 katowice@kuligtravel.pl      www.kuligtravel.pl
 
 
Biuro Podróży „ALTAMIRA” od kilku lat proponuje Państwu ciekawe podróże po najpiękniejszych zakątkach Europy. Z zapałem dokłada wszelkich starań, by z każdym nowym katalogiem zaskoczyć Państwa nowym kierunkiem – czyniąc to przede wszystkim dla stałych klientów, którzy wyjeżdżają  z „Altamirą” od lat, nie chcąc zmieniać organizatora swoich wyjazdów, a jedynie miejsce wypoczynku.
 
biuroaltamira@onet.eu      www.altamira.turystyka.net
 
 
 
Biuro Turystyczno-Przewozowe „Gazela” w Ustroniu istnieje od 1990 roku. Zajmujemy się kompleksową obsługą ruchu turystycznego. Nasza oferta dotyczy organizacji krajowych i zagranicznych wycieczek autokarowych, pieszych oraz wielu imprez regionalnych, plenerowych i sportowych. Świadczymy usługi przewozowe, korzystając z własnych środków transportu. Oferujemy Państwu komfortowe autokary z pełnym wyposażeniem, klimatyzowane, wysokiej klasy busy i samochody osobowe.
 
 biuro@gazela.com.pl               www.gazela.com.pl
 
 
 
Biuro Podróży i Turystyki Edukacyjnej „GEOGRAF” w Zabrzegu rozwija się każdego dnia, kreując nowe kierunki nie tylko wycieczek objazdowych, ale także ofert wypoczynkowych. Głównym celem jest chęć pokazania prawdziwego oblicza świata. Sama będąc pasjonatką, chcę dawać swoim klientom radość z podróżowania.
Do zobaczenia,
Katarzyna Pałyga.
 
 katarzyna.palyga@geograf-podroze.pl   www.geograf-podroze.pl
 

Hotele, hostele i ośrodki wypoczynkowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 


 
 
 
 

Hotel „CUMULUS” w Będzinie
oferuje noclegi, miejsce na konferencję, spotkanie biznesowe w przyjemnym otoczeniu, z widokiem na XIV-wieczny Zamek w Będzinie. Cumulus Hotel z pewnością spełni Państwa oczekiwania, a restauracja przyciąga gościnnością, elegancją a przede wszystkim wykwintną kuchnią.
 

 


Hotel & Karczma „STARY MŁYN” w K
oziegłowach to bardzo atrakcyjny obiekt o wysokim standardzie, znany wszystkim podróżnym z dogodnej lokalizacji przy trasie DK1 na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dysponujemy komfortowymi i klimatyzowanymi pokojami. Możemy jednocześnie zakwaterować do 70 osób. Nasza kuchnia z pewnością zachwyci Państwa smakiem tradycyjnych potraw oraz kompozycjami według naszej aranżacji.

 stary-mlyn@cze.pl          www.stary-mlyn.cze.pl

 Hotel „ORION” w Sosnowcu usytuowany jest w spokojnej części miasta, 10 km od Katowic. Oferuje  zakwaterowanie w pokojach z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do internetu. Wszystkie pokoje utrzymane są w ciepłej pastelowej kolorystyce. Hotelowa restauracja „SuperNova” specjalizuje się w kuchni regionalnej i europejskiej. Bar oferuje szeroki wybór napojów i drinków.

 
 
hotele@orion.sosnowiec.pl      www.orion.sosnowiec.pl
 

Hotel i Restauracja „SJESTA” w Gliwicach położona jest przy głównej trasie DK44, łączącej Mikołów z Gliwicami. Hotel oferuje 35 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami, bezpłatnym wi-fi i TV z zagranicznymi programami. Jesteśmy mistrzami w organizacji wesel i rodzinnych przyjęć. Nasze usługi cenią sobie także wymagający klienci biznesowi.

recepcja@sjestahotel.pl               www.sjestahotel.pl

 

Centum Szkoleniowo-Rekreacyjne "PARK PONIWIEC" w Ustroniu

 

 

 

 

 

 

 Usługi transportowe

 

 

 

 

P.P.H.U. „Trans-Service” w Katowicach powstało w 1988 roku. Spółka Trans-Service pozyskała rzesze stałych klientów, chętnie podróżujących we  wszystkich obsługiwanych kierunkach. Firma dba o własny pozytywny wizerunek i stara się być przedsiębiorstwem przyjaznym dla klientów, partnerów i władz. Spółka – wspólnie z trzema zaprzyjaźnionymi przewoźnikami – powołała firmę marketingową „Eurobus”, która stała się jedną z czołowych platform sprzedaży biletów autokarowych w kraju.
 
biuro@trans-service.com.pl
www.trans-service.com.pl
 
 
Biuro Podróży Rzemyk Travel w Tarnowskich Górach prowadzi wynajem autokarów i minibusów.

Szczegóły na
www.rzemyktravel.pl/wynajemautokarow
 

 
Firma DAWPOL w Łaziskach Górnych rozpoczęła działalność w 2006 roku, a jej przedmiotem jest w szczególności pasażerski transport drogowy. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalną krajową i zagraniczną transportową obsługę imprez turystycznych, wyjazdów firmowych i prywatnych.
Od samego początku postawiliśmy na maksimum bezpieczeństwa oraz komfort, czym zdobyliśmy sobie uznanie rzeszy klientów.

Tel: 504-119-665
biuro@autokary-dawpol.pl

 

  
PAŁAC NIEZNANICE
Hotel , Restauracja
Nieznanice, ul.Sobieskiego 22A
42-170 Kłomnice
tel: 34 32 81 998

 

 A&O HOTELS and HOSTELS Holding AG
Adalbertstraße 50,
10179 Berlin, Niemcy
tel. +49 30 80 94 7 5158
fax +49 30 80 94 7 5193
kom. +49 151 40 65 94 27
www.aohostels.com

 

 

 

***Hotel OPERA 

 Zamkowa 1
42-600 Tarnowskie Góry
tel: 32 381 88 70

www.operahotel.pl

 K INVESTMENT SP.Z O.O.
HOSTEL KLIMCZOKA 6
ul. Klimczoka 6
Katowice
tel: 32 359 58 02
www.klimczoka.pl noclegi@klimczoka.pl

                
 

  

 

  

 

 

Szkoły turystyczne

 

GÓRNOŚLĄSKA WYŻSZA SZKOŁA HANDLOWA
im. Wojciecha Korfantego
ul. Harcerzy Września 3

40-659 Katowice
tel. 32 357 05 00, 32 357 05 50
dziekanat@gwsh.pl   www.gwsh.pl

 

 

 

 

 
UNIWERSYTET EKONOMICZNY
im. Karola Adamieckiego
ul. 1 Maja 50
40-287 Katowice
tel. 32 257 70 00

 

 

 

 

 

 

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA w POZNANIU
Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
ul. Wandy 66

41-500 Chorzów
tel. 32 349 84 98

fax 32 349 84 98
info@chorzow.wsb.pl   www.chorzow.wsb.pl

  

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
im. Jadwigi Markowej
ul. Planty Kowalskiego 3

41-709 Ruda Śląska
tel. 32 771 71 10
zspmarkowej@poczta.fm   www.zsp5-rsl.pl

 

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ nr 2
im. Jarosława Iwaszkiewicza

ul. Goetla 2

40-749 Katowice
tel. 32 255 61 31, 32 352 94 10
zsz2murcki@poczta.onet.pl   www.zs2.katowice.pl

 

                                   

 

 

 

 

CENTRUM TARGOWE FairExpo Sp. z o.o.
ul. Bytkowska 1B

40-955 Katowice
tel. 32 789 91 00, 32 254 02 27

fax 32 601 25 92
info@mtk.katowice.pl     www.mtk.katowice.pl

 

 

 

 

SIGNAL IDUNA Polska
Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

ul. Sokolska 65
40-087 Katowice
32 351 17 80, 32 351 17 81

 

 

  

 

 

 
REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA
ul. Opolska 15
40-084 Katowice
tel. 32 351 11 80, 32 351 11 85

 

 

 

 

 


Członkiem Izby może zostać każda wiarygodny podmiot z sektora turystycznego lub działający na rzecz turystyki, która powstała miniumum 1 rok temu. Przystępując do naszego samorządu otrzymasz CERTYFIKAT, będący synonimem uczciwości i zawodowej rzetelności. Wzmocnisz swoją pozycję wizerunkową. Klienci zwracają uwagę na wiarygodność i bezpieczeństwo,  Dlatego jesteśmy zrzeszeni w Śląskiej Izbie Turystyki.

Śląska Izba Turystyki - razem od 25 lat !!!

 

 
 
 
 

 

 
data ostatniej modyfikacji: 16.01.2018, 17:18